IMG 2727 Medium

Predavanje o mozgu djece i mladih u pubertetu

Prije petnaest godina skupina entuzijasta osnovala je u Šibeniku udrugu „Ardura“ s ciljem podizanja kvalitete života u zajednici kroz kontinuirano osmišljavanje različitih programa i projekata. Jedan od njihovih aktualnih projekata zove se „Biram bolje Vol.2“ (nadovezuje se na projekt „Biram bolje“) kojim se pokušava djeci i mladima omogućiti da sudjeluju u raznim kreativnim i sportskim aktivnostima s ciljem što kvalitetnijeg provođenja slobodnog vremena. Voditeljica projekta Jelena Krnić uspostavila je suradnju s Martinom Tabula, ravnateljicom vodičke knjižnice, a posredno i s Osnovnom školom Vodice, pa će u njemu sudjelovati i djeca sedmih i osmih razreda. Njima je Jelena, pedagoginja po struci, namijenila čak pet radionica koje će se održavati u školskim prostorijama. Još ima mjesta na tim radionicama pa se zainteresirani mogu na njih prijaviti. Više informacija mogu potražiti na web stranici udruge https://udruga-ardura.hr/ .

U sklopu projekta predviđena su i dva predavanja za roditelje djece u adolescentskoj dobi. Jedno je održano sinoć u Gradskoj knjižnici Vodice, a na njemu je psihologinja Jelena Kenđel Čular pričala o neurofizičkom razvoju mozga djece i mladih u pubertetu. Nazvala ga je „Mozak u adolescenciji, - što ne znamo, a trebali bismo znati?“. Okupljenim majkama (nije bilo očeva na predavanju), pokušala je pojasniti što sve utječe na ponašanje njihove djece u toj dobi. Sa ciljem da ih bolje razumiju.

Krajem studenoga održat će im još jedno predavanje, a tom prilikom govorit će o odnosu roditelja i djece s naglaskom na granice i slobode. Ponešto o toj temi rečeno je i na sinoćnjem predavanju.

Sudeći prema odazivu nije upitno da postoji veliki interes za ove teme.

Za kraj, vrijedi napomenuti da je projekt financiran od strane Nacionalnog parka "Krka". 

Anketa

Koliko knjiga (prosječno) pročitate u jednoj godini?
  • Više od 50 knjiga
    21.54%
  • 20 do 50 knjiga
    29.23%
  • 10 do 20 knjiga
    18.46%
  • 1 do 10 knjiga
    23.08%
  • ne čitam
    7.69%

Foto

Video

Facebook